هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد.
بسته بندی پت خانواده وزن 400 گرم
تمام شد
برند: تکسو
کد محصول: 41060

زردچوبه

معرفی محصول

زردچوبه از ادویه‌های اصلی و پایه آشپزی ایرانی است و تقریبا برای تهیه بیشتر غذاها و خوراک‌های ایرانی از این چاشنی خوش رنگ استفاده می‌شود. زردچوبه طعم ملایمی دارد و عضو اصلی ادویه کاری محسوب می‌شود. ادویه تکسو در دو بسته‌بندی کوچک و بزرگ تهیه شده است و با توجه به نیاز خود می‌توانید از این ادویه استفاده کنید. ادویه زردچوبه بزرگ تکسو در بسته‌بندی‌ 400 گرمی برای مصارف خانگی تهیه شده است. بسته بندی این محصول به شکلی طراحی شده که قابل حمل بوده و برای استفاده بیرون از منزل بسیار مناسب است.

نحوه نگهداری

  • در جای خشک و خنک و به دور از آفتاب نگهداری شود .
  • به صورت باز در کنار چای و یا ادویه های دیگر نگهداری نشود چون ادویه خاصیت جذب کنندگی دارد به همین خاطر عطر و طعم اصلی خود را از دست می دهد .

******

تاریخچه زردچوبه

نام علمی:  Curcuma longa

نام انگلیسی: Turmeric

در آسیای جنوب شرقی، زردچوبه نه تنها به عنوان ادویه اصلی، بلکه به عنوان جزئی در مراسم مذهبی نیز استفاده می شود. زردچوبه به دلیل رنگ زرد درخشانش به زعفران هندی نیز معروف است. امروزه زردچوبه به طور گسترده در مناطق گرمسیری کشت می‌شود . در شمال هند، زردچوبه را معمولاً «هالدی» می‌نامند، کلمه‌ای که از کلمه سانسکریت Haridra گرفته شده است، و در جنوب آن را «مانجل» می‌نامند. نام زردچوبه از کلمه لاتین terra merita (زمین شایسته ) گرفته شده است که به رنگ زردچوبه آسیاب شده شبیه رنگدانه معدنی اشاره دارد. در فرانسوی به عنوان terre merite و در بسیاری از زبان ها به سادگی به عنوان "ریشه زرد" شناخته می شود. در بسیاری از فرهنگ ها، نام آن بر اساس کلمه لاتین curcuma است. زردچوبه ریشه آسیاب شده Curcuma longa و ترکیب فعال آن کورکومین است. کورکومین رنگدانه زردی است که به زردچوبه، کاری و خردل زرد رنگ می دهد و قرن هاست که در آشپزی و لوازم آرایشی استفاده می شود.کورکومین محلول در چربی و به این معنی که تجزیه می شود و در چربی یا روغن حل می شود. به همین دلیل ممکن است ایده خوبی باشد که مکمل های کورکومین را همراه با یک وعده غذایی حاوی روغن مصرف کنید.  زردچوبه را در صورت امكان در روغن سرخ نكنید! بلكه در پایان مرحله تفت دادن اضافه كنید، زیرا باعث سمی شدن آن می‌شود.

منابع

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2225411016302528

 

مشخصات محصولات
مشخصاتمقدار
شماره پروانه بهداشت1021ظ15
وزن400 گرم
نوع بسته بندیظرف پت
ابعاد بسته بندی18*7
ترکیباتپودر زردچوبه
برچسب های محصول
بیشترین کالاهای خریداری شده با این کالا
بسته بندی 500 گرمی
745٬000 تومان
41055
چای سیاه گرانوله ،بسته بندی‌ 25 عددی
114٬900 تومان
1401009
چای سیاه گرانوله (سی تی سی) (CTC)
199٬500 تومان
1401012
بسته بندی پت فانتزی ۸۰ گرم
تمام شد
41082