جستجو

گل چای

کد محصول: 1401023
599,500 ریال
ترکیبات: چای بلومینگ | 10 عدد گل چای در هر بسته
قابلیت دسترسی: 63 در انبار
+ -

معرفی محصول: گل‌چای یا چای بلومینگ، یک روش‌ هنرمندانه تهیه چای است که مبدا آن به چین برمی‌گردد. گل چای معمولا با نام‌های چای بلومینگ، چای نمایشی، چای هنری و چای دست ساز نیز شناخته می‌شود. صنعت‌گران چینی، برگ‌های تازه و سالم چای سفید و چای سبز را با دقتی فراوان به دور گل‌های خاص پیچیده و نخی پنبه‌ای را محکم، دور آن می بندند. تا به‌صورت یک گوی سبز رنگ درآید. پس از خشک شدن، آن را بسته‌بندی می‌کنند. زمانی که گل چای را داخل قوری آب قرار دهیم، شکوفه به طرز معجزه‌آسایی شکوفا می‌شود و شکلی زیبا و منحصر به‌فرد از چای را به نمایش می‌گذارد. برای تهیه چای بلومینگ تکسو، از مرغوب‌ترین چای سبز و غنچه گل استفاده شده است. در هر بسته، 10 عدد گل‌چای به صورت بسته‌بندی‌ جداگانه قرار داده شده است تا صدمه نبینند و در عین حال تازگی خود را نیز از دست ندهند.

ترکیبات: چای سبز، غنچه گل.

فوایدبرای تهیه این چای از مرغوب‌ترین برگ‌های چای استفاده شده است. به‌همین دلیل خواصی دوچندان دارد. چای سبز حاوی مقادیر بالای آنتی‌اکسیدان است. آنتی‌اکسیدان‌ها فواید بسیاری برای سلامت بدن دارند. از جمله آن‌ها می‌توان به مقابله با رادیکال‌های آزاد بدن، پیشگیری از ابتلا به سرطان و توانایی از بین بردن سموم بدن اشاره کرد. نوشیدن چای بلومینگ سوخت و ساز و متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و از این طریق، به کاهش وزن نیز کمک می‌کند. همچنین به دلیل دارا بودن آمینو اسید و درصد ناچیز کافئین، خاصیت آرام ‌بخشی دارد. تیانین موجود در بلومینگ، موجب آرام شدن ذهن و تمرکز بیشتر می‌شود.

 نحوه دم کردن:  برای دم کردن گل‌چای، یک قوری یا لیوان شیشه‌ای را از آب جوش پر کنید. سپس گل‌چای را داخل آن بندازید. کمی صبر کنید تا گل باز شود و از شکوفا شدن گل چای لذت ببرید. بعد از چند دقیقه چای شما آماده سرو است. از این چای می‌توانید دو بار استفاده کنید. توجه داشته باشید چای برای بار دوم رنگ و طعم کمتری خواهد داشت. برای داشتن طعم بهتر چای و از بین نرفتن خواص آن، بهتر است چای روی حرارت غیرمستقیم دم بکشد.

نحوه نگهداری: در جای خشک، خنک و دور از مواد معطر و نور آفتاب نگهداری شود.