هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد.

پودر فلفل پاپریکا

بسته بندی پت خانواده وزن 350 گرم
تمام شد
برند: تکسو
کد محصول: 41062

پاپریکا

معرفی محصول

 افزودن فلفل به غذا طعم بی‌نظیری به غذامی‌دهد. با این حال طعم تند برای خیلی‌ها خوشایند نیست. در این صورت می‌توان از فلفل پاپریکا استفاده کرد. پاپریکا در واقع همان فلفل دلمه‌ای قرمز است که به صورت پودر درآمده و به فلفل شیرین معروف است. پودر فلفل پاپریکا تکسو با مقداری فلفل قرمز تند ترکیب شده و تندی خیلی کمی دارد. اگر غذای شما بی‌رنگ است و تمایلی به استفاده از افزودنی‌های رنگی و حتی زعفران ندارید؛ می‌توانید هر مقدار از پاپریکا که مورد نیاز است را در روغن کمی تفت دهید و به غذا اضافه کنید. پودر فلفل پاپریکا تکسو در بسته‌بندی‌ 350 گرمی برای مصارف خانگی تهیه شده است. بسته بندی این محصول به شکلی طراحی شده که قابل حمل بوده و برای استفاده بیرون از منزل بسیار مناسب است.

نحوه نگهداری

  • در جای خشک و خنک و به دور از آفتاب نگهداری شود .
  • به صورت باز در کنار چای و یا ادویه های دیگر نگهداری نشود چون ادویه خاصیت جذب کنندگی دارد به همین خاطر عطر و طعم اصلی خود را از دست می دهد .

******

تاریخچه پاپریکا

نام علمی: Capsicum annuum L

نام انگلیسی: Paprika

پاپریکا به صورت تجاری در پرو، اسپانیا، اروپای مرکزی، اسرائیل، آفریقای جنوبی و ایالات متحده تولید می‌شود، اما مجارستان با اختلاف تقریباً 2200 هکتار به این محصول، معروف‌ترین کشور تولیدکننده پاپریکا است هنگامی که میوه ها برداشت می شوند، آنها را در کیسه های مشبک استوانه ای بلند، باریک و ساخته شده از پلاستیک قرمز روی هم چیده و به مدت 3 تا 4 هفته اجازه می دهند "درمان شوند". سپس فلفل ها را شسته، خشک کرده، خرد کرده و در نهایت پودر می کنند. استاد آسیاب نسبت دانه هایی را که باید با غلاف های فلفل آسیاب شود انتخاب می کند تا میزان تندی و رنگ دلخواه را در پاپریکا ایجاد کند. در حین آسیاب کردن، فلفل های له شده حرارت داده می شوند تا روغن موجود در دانه ها آزاد شود که با رنگدانه موجود در میوه ها تعامل می کند و رنگ قرمز شدید ایجاد می کند. رنگ تاثیری بر تندی پاپریکا ندارد. پودر پاپریکا منبع خوبی از کاروتنوئیدها و پلی فنول های مختلف است.

منابع

مشخصات محصولات
مشخصاتمقدار
شماره پروانه بهداشت1021ظ15
وزن350 گرم
نوع بسته بندیظرف پت
ابعاد بسته بندی18*7
ترکیباتپودر فلفل پاپریکا
بیشترین کالاهای خریداری شده با این کالا
بسته بندی 500 گرمی
745٬000 تومان
41055
بسته بندی پت خانواده وزن 400 گرم
تمام شد
41060
چای سیاه گرانوله ،بسته بندی‌ 25 عددی
114٬900 تومان
1401009
بسته بندی پت خانواده وزن 400 گرم
تمام شد
41056