هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد.

روز جهانی مبارزه با کار کودکان

20 خرداد 1398

نه به کار کودکان

Preserving children's rights

کودکان و نو نهالان هر مردمی، مهمترین دارایی ایشان و یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی آن جامعه است. اولین مرحله آموزش؛ خانواده است. مهمترین نقطه برای شکل گیری هویت و ظرفیت‌های هر فرد خانواده اوست. در مرحله بعد آموزش و پرورش صحیح و اصولی در سنین خردسالی، مرحله دوم جامعه پذیری نسل‌های آینده و از مهمترین رویدادهای فرهنگی در یک کشور است.

اگر فرصتی مناسب در جهت سواد آموزی، پرورش استعدادها و رشد خلاقیت در کودکان شکل نگیرد، ممکن است در کوتاه مدت اثری بر جامعه نداشته باشد، اما بزرگترین خسارت‌های اجتماعی و اقتصادی در آینده بوجود خواهد آمد.

ایجاد ایراد و اشکال در هر مرحله به آسیب‌های دوران کودکی منجر شده و مهمترین عامل ورود کودکان به فضای کار غیر قانونی و یا شغل کاذب می شود.

روز جهانی مبارزه با کار کودکان، نماد تحول در آینده است. برای اینکه بیاندیشیم ، چه بر سر آینده کودکان خواهد آمد؛ زمانیکه هیچ تجربه‌ای از کودکی نداشته باشند. هر کدام از ما در شرایط مشابه چگونه واکنش نشان می‌دادیم و بر زندگی‌مان چی می‌گذشت؟! دوران کودکی سخت بواسطه کار در محیط‌های نامطلوب باعث آسیب‌های روحی و جسمی بسیاری می‌شود.

تکسو با علم بر اهمیت موضوع و با درک اثر گذاری‌های عمیق کسب و کار خود، یکی از اصلی‌ترین مسئولیت‌های اجتماعی‌اش را کمک به تغییر این وضعیت  و بهبود آن قرار داده است.

همکاری با سازمان‌های مردم نهادِ خصوصی، ملی و بین‌المللی در زمینه حمایت از کودکان و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و  فعالیت‌های  جنبی و متنوعی که در سه سال گذشته و با همکاری سازمان های دولتی و کمیسیون ملی یونسکو در ایران انجام شده است، گوشه‌ای از تلاش‌های خانواده بزرگ تکسو است.

با یادآوری اهمیت موضوع، همکاری‌های تکسو با سازمان‌های مردم نهاد و عمومی بصورت زیر ساختی ادامه پیدا کرده و برنامه‌های آموزشی و کمک رسانی با مشارکت خانواده بزرگ تکسو؛ در سال 1398 با قدرت بیشتری  انجام خواهد شد.

امید است بتوانیم با ساختن آینده‌ای روشن برای کودکان این سرزمین نقشی کوچک در ترسیم فردایی بهتر برای هموطنانمان داشته باشیم.

نظر خود را درج نمایید