هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد.
بسته بندی پت خانواده وزن 300 گرم
تمام شد
برند: تکسو
کد محصول: 41068

دانه فلفل سیاه

معرفی محصول

فلفل سیاه از ادویه‌های محبوب در ایران و جهان است که معمولا در کنار نمک یکی از پرکاربردترین چاشنی‌ها محسوب می‌شود دانه  فلفل سیاه تکسو در بسته‌بندی‌ 300 گرمی برای مصارف خانگی تهیه شده است. بسته بندی این محصول به شکلی طراحی شده که قابل حمل بوده و برای استفاده بیرون از منزل بسیار مناسب است.

نحوه نگهداری

  • در جای خشک و خنک و به دور از آفتاب نگهداری شود .
  • به صورت باز در کنار چای و یا ادویه های دیگر نگهداری نشود چون ادویه خاصیت جذب کنندگی دارد به همین خاطر عطر و طعم اصلی خود را از دست می دهد .

******

تاریخچه فلفل سیاه

نام علمی: Piper nigrum

نام انگلیسی: Black pepper

فلفل سیاه و سفید، هر دو محصول یک گیاه هستند که با برداشت میوه آن در دو زمان مختلف و طی فرآوری متفاوتی به دست می‌آیند. فلفل سیاه نسبت به انواع دیگر فلفل‌ و چاشنی‌، تندی کمتری دارد و بیشتر به غذا، عطری دلپذیر می‌بخشد. از این‌رو برای پخت انواع غذا از آن استفاده می‌شود. فلفل سیاهPiper nigrum L که به عنوان "پادشاه ادویه ها" در نظر گرفته می شود، یک ادویه پرکاربرد است که طعم خود را به غذاها می بخشد و طعم سایر مواد را نیز افزایش می دهد. فلفل سیاه سرشار از ترکیبی به نام پیپرین است. فلفل سیاه بومی سواحل مالابار هند و میوه درختی است که حدود 5 میلی متر قطر (تازه و کاملا بالغ)، قرمز تیره دارد و حاوی هسته ای است که یک دانه فلفل را در بر می گیرد. دانه های فلفل و فلفل آسیاب شده از آنها را می توان به سادگی به عنوان فلفل یا به طور دقیق تر به عنوان فلفل سیاه (میوه نارس پخته و خشک)، فلفل سبز (میوه نارس خشک) یا فلفل سفید (دانه میوه رسیده) توصیف کرد.

منابع

مشخصات محصولات
مشخصاتمقدار
شماره پروانه بهداشت1021ظ15
وزن300 گرم
نوع بسته بندیظرف پت
ابعاد بسته بندی18*7
ترکیباتدانه فلفل سیاه
برچسب های محصول
بیشترین کالاهای خریداری شده با این کالا
بسته بندی 500 گرمی
تمام شد
41055
بسته بندی پت خانواده وزن 400 گرم
تمام شد
41060
چای سیاه گرانوله (سی تی سی) (CTC)
199٬500 تومان
1401012
چای سیاه گرانوله ،بسته بندی‌ 25 عددی
114٬900 تومان
1401009